Cesty za pivem - Pivovar BOBR

Před víkendem za mnou přišla moje milá žena, že už ví, kam v sobotu pojedeme. Já jí na to říkám, že už to vím také, bude vedro, tak samozřejmě někam k vodě, k Berounce, do Zadní Třebaně. Je tam kemp přímo u vody.... no a samozřejmě nový pivovar Bobr :-). Naložili jsme do našeho domečku na kolečkách dva prázdné sudy a vyrazili na výlet. Setkali jsme se v pivovaru přímo se sládkem Pavlem Bartůňkem a jeho týmem, fajn chlapi a nadšenci do vaření piva. Pokecali jsme chvilku u piva, jejich ležáku Bobr 11°. Je to klasický spodně kvašený světlý ležák, z českých sladů a chmelen Žateckým poloraným červeňákem. No ona je to skoro dvanáctka, stupňovitost je nějakých 11.7°, sympaticky chmelené pivko, trochu karamelové, lahodné, do mě zahučely hned tři kousky po sobě, chutnalo nám. Přivezli jsme dva soudky, můžete se tedy sami brzo přesvědčit.
 
Pivovar má otevřenou spilku, do které jsme mohli nahlédnout, jak pivko pěkně kvasí a dva ležácké tanky. Počítá se do budoucna i s rozšířením sortimentu i pivovaru. Dle slov sládka chtějí zatím nějakou dobu vařit jen jedenáctku, časem pak i nějaký speciál. Pivovar je ve sklepních prostorách budovy, takže nedávná povodeň natropila nějaké škody, ale už se zase vaří! 
 
Pivovar nemá přímo svojí pivovarskou restauraci, pivko je ale možné ochutnat v nedaleké Hospůdce u Mlýna, pár kroků od pivovaru (kde také točí Staropramen, ale ten nás nezajímal).  
 
Je možno posedět i ve stínu na zahrádce, takové té klasické venkovské, s dřevěnými stoly a lavicemi, příjemné místo. Vlastně jsme měli velké štěstí, že právě tento den se v Zadní Třebani Bobr čepoval poprvé, dříve bylo možnost koupit pivo pouze v petkách.
 
Pěkný výlet to byl, ne poslední, zase nějaké dobré pivko k nám do hospůdky přivezeme.
 
Budova pivovaru
 
 
 
Hospůdka u mlýna
 
Zahrádka s altánem
 
Bobr 11°
 
Otevřená spilka
 
Spilka
 
Ležácké tanky
800
 
Vpravo sládek Pavel Bartůněk
800
 
Někdo si chodí pro pivo se džbánem...
800