Vinařství Veverka

Navázána spolupráce s věhlasným vinařstvím Veverka, proto se přijdte vychutnat kvalitu jeho vín do prostor Bar-vinárny NaPalmě. Ceny vín viz vinný lístek.

 

Vinařství Veverka

Vznik našeho rodinného vinařství se datuje rokem 1992, kdy jsme se rozhodli navázat na dlouholetou rodinnou tradici a bohaté zkušenosti s pěstováním révy. V současnosti hospodaříme na 15 ha vinic vysázených na prvotřídních tratích Čejkovic, ležících v jedné z nejteplejších lokalit jižní Moravy s velmi příznivými klimatickými a půdními podmínkami.

V průběhu celého procesu od pěstování hroznů na co nejméně zatížených keřích ve vinici až po práce ve sklepním hospodářství jsou všechny zásahy prováděny s maximální šetrností k přírodě a ke zdraví konzumenta. Důkazem je členství v moderním, přísně ekologicky orientovaném vinohradnickém systému SIPHV ( Svaz integrované produkce hroznů a vína) a postupné zařazení vinic do bioprodukce, kde je mj. podmínkou -úplné vyloučení použití umělých hnojiv či chemických postřiků, -využití užitečných druhů organismů k regulaci škůdců, -zelené hnojení a další. Pouze zdravé a kvalitní hrozny pocházející výhradně z vlastních vinic jsou zpracovány tradičními metodami za pomoci moderních technologií jako je pneumatický lis, řízené kvašení, vinifikátory, ... Výsledkem je roční produkce 40-50 000 lahví + sudové víno.

V širokém sortimentu odrůd najdete i vína méně známá, těšící se narůstající oblibě - např.Děvín, Hibernal, Alibernet, Dornfelder, ...

Zaměřujeme se na výrobu nejen vysoce kvalitních jakostních a přívlastkových vín, ale i speciálních, jako jsou vína ledová (bílá i červené z odrůdy Alibernet), slámová, botrytická, portská a další.

Již několik let nabízíme i jedinečné růžové víno vyráběné výhradně z odrůdy Zweigeltrebe s příznačným názvem Růžový kavalír, protože oficiálně bylo poprvé servírováno po uvedení opery Růžový kavalír od skladatele Richarda Strausse při zahajovací ceremonii Pražského jara. Od roku 2006 jsme navázali na starou pozapomenutou tradici velmi oblíbeného známkového vína Slovácký granát - cuvée Modrého Portugalu a Frankovky, které se doplňují v jemnosti, svěží kyselině a tříslovinách a dávají lehké pitelné víno na celý večer.

Všem našim produktům bez rozdílu se dostává mimořádné péče, díky níž k vám putují plná, harmonická a elegantní vína, jež jsou pravidelně oceňována na prestižních domácích i zahraničních soutěžích vín.

 

 

Některá ocenění našich vín z posledních let:

 • Zlatý pohár Veletrh Víno & Destiláty 2010 + Strieborná medaila z Vitis Aurea Modrá 2010 pro Děvín 2009
 • Zlatá medaile Forum Moravium 2009 pro Ryzlink Vlašský 2008
 • Zlatá medaile Forum Moravium 2009 pro Tramín 2008
 • Zlatá medaile Mikulovské vinné trhy 2009 pro Dornfelder 2008
 • Zlatá medaile Březno,11.košt hraběte Chotka, Dornfelder 2008
 • Zlatá medaile Vinum Juvenale 2008 pro Muškát Ottonel 2008
 • Zlatá medaile Vinum Juvenale 2008 pro Alibernet 2008
 • Zlatá medaile Vinné trhy Čejkovice 2009 pro Frankovku 2007
 • Zlatá medaile Valtické vinné trhy 2008 + TOP 77 pro Alibernet 2008
 • Nejlepší červené víno Forum Moravium 2008 pro Cabernet Sauvignon 07
 • Stříbrná medaile MUVINA+bronzová Vinoforum 2008 pro Cabernet Sauvignon 07
 • Stříbrná medaile Valtické vinné trhy 2007 pro Merlot 2006
 • ... a mnoho dalších ocenění na místních a oblastních výstavách vín.